Her açıdan koşuşturmalı bir dönem yaşadığımız şu günlerin en önemli konusu 31 Mart yerel seçimleri... Öyle ki bu yıl Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçim hazırlıklarında çevreyi kirleten bayrak ve afişlerin yerine daha farklı bir çözüm getirdi. Bu seçimde vatandaşların kullanabileceği bardaklar, kalemler, şapkalar, atkılar boy gösterecek.

 Seçim koşuşturmacası bir yana dursun her kesimin en büyük beklentisi tabi ki ekonominin daha iyi olması. Özellikle son dönemlerde bir düşüp bir yükselen dolar, yatırımcıları bir hayli kararsız bırakmıştı. Dolar, tarihinin en yüksek sevilerine ulaşmıştı. Ancak bu durum bazı iş adamlarına olumsuz yansısa da bu krizi fırsata çevirenler de oldu; lojistik firmaları.

 Döviz üzerine çalışan lojistik firmaları, doların artmasıyla etkilenmek şöyle dursun, kazanç sağladı. Nasıl mı? Doların yükselmesi, ihracatın artmasına neden oldu, bu durum da lojistik firmalarının aleyhine işledi.

 Tabi ki temennimiz, tüm Türkiye'nin birlikte kalkınması ve refah seviyesinin yükselmesi. Yerel seçimlerde sonuç ne olur? 2019'da bizi neler bekliyor? 25 kuruş poşet krizi daha ne kadar sürer? Pahalılıkla mücadele için hayata geçirilen tanzim satışlarında son durum ne? Bu soruların cevaplarını önümüzdeki günlerde hep beraber göreceğiz...