PLASTİK KASALAR ONLARDAN SORULUR

Plastik kasa sektörünün nabzını tutan Soner Plastik, henüz yeni kurulan bir yapı olsa da üretimi ve projeleriyle şimdiden öncüler arasında yerini aldı.

Plastik meyve kasaları üretimi ve ithali yapan firma, Çanakkale’de hizmet veriyor. Soner Plastik firma sahibi Soner Vural, üretimini yaptıkları kasaların marketlerde yer alan meyve kasaları olduğunu belirtti.

Aslen Tuncelili olduğunu belirten Soner Vural sözlerine şöyle devam etti: “Çanakkale Üniversitesi’nde okudum. O sıralarda burada meyve sektörünün çok hızlı olduğunu gördüm, bu yüzden de meyve kasaları üretmeye başladım” dedi.

İstanbul dışında Hindistan’a, Amerika’ya da kasa ihracatı yaptığını aktaran Vural, üretim kapasitesinin de kasadan kasaya değiştiğini belirtti. Bu kasaların geri dönüşüme uygun olduğunu aktaran Soner Vural, toplayıcılar tarafından toplanan plastik kasalar, geri dönüştürülebilir” dedi.

Soner Plastik firmasının sahibi Soner Vural, sektör sıkıntılarından şöyle bahsetti:

“Makineler elektrikle çalışıyor. Haliyle elektrik tüketimimiz fazla oluyor. Şu anda yeni kurulan bir firma olarak elektrik faturasının fazla gelmesi doğal olarak bizi etkiliyor.  Çok yüksek tutarlar ödüyoruz. Biz de kasa sektöründeyiz. Ancak işimiz meyveyle olduğu için meyveciliğe bağlıyız. Çiftçiler, toplayıcılar para kazanacak ki biz de hizmet sağlayalım.”

Yorumlar