GELENEKSEL TÜRK ŞALGAMI YURTDIŞINA AÇILDI ÖZKAN ŞALGAM

Doğru ellerde üretilen şalgam, sağlık için de oldukça faydalı mineraller içerir. Öyle ki, sağlıklı şalgamın hem organik hem de steril olması gerekir. Özellikle Adana ve Mersin gibi illere özgü olmasıyla bilinen şalgam, artık tüm dünyada yaygınlaştı.

1967’den bu yana hizmet veren Özkan Şalgam, bir dünya markası haline geldi. Firma Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kuş, kendi markalarının artık Türkiye haricinde Almanya, Arabistan gibi ülkelerde de fazlaca rağbet gördüğünü belirtti.

HER ŞEY ORNAGİK ÜRETİM

Türkiye’de de çeşitli yerlerde bayiliklerinin olduğu belirten Ali Kuş, her şeyin organik olduğuna özellikle dikkat çekti.

Bu işe sadece şalgamla başlayan firma gelen talepler üzerine sirke, limon sosu, nar ekşisi ve limonata üretmeye de başladı. Gün geçtikçe ürün yelpazesini genişleten Özkan Şalgam, bütün üretimleri steril bir ortamda sağlamaya devam ediyor.

“Gün geçtikçe teknoloji gelişiyor” diyen Ali Kuş, eğer devlet tarafından destek sağlanırsa daha da büyümek istediklerini belirtti.

Özkan Şalgam Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kuş, sözlerine şöyle son verdi: “Biz halkımız için kaliteli ve organik ürünler üretiyoruz. Son olarak Özkan Şalgam’ı sofralarınızdan eksik etmeyin diyorum.”

 

Yorumlar