ALİ İLHAN: KIŞ LASTİĞİ ŞART

İstanbul Büyükçekmece mevkinde faaliyet gösteren İlhanlar Oto Lastik, 2004 yılından bu yana hizmet sağlıyor.

Gerek TIR gerekse kamyonlarda kullanılan lastikleri tedarik eden firma, toptan ve perakende satışlar da sağlıyor.

İlhanlar Lastik firmasının sahibi Ali İlhan, lastik pahalılığına da açıklama yaptı. İlhan, ‘lastiklerin hammaddesi ithal olarak geliyor. Bu da dövizle endeksli bir durum. O yüzden fiyatlar yüksek oluyor.

Lastiklerin dayanıklılığına değinen Ali İlhan, Türkiye’de bulunan lastik firmalarının daha kaliteli ürün ürettiğini vurguladı.

Ali İlhan, ‘’Lastiklerin kışın yer tutumunda çok faydası var. Bu yüzden yaz ve kış lastiği çok fark ediyor. TIR’lar yurtdışına, Rusya’ya gidiyor. Oraların iklim şartları daha fazla şiddetli geçiyor. O yüzden TIR’ların kış lastiği kullanması şart’’ dedi.

‘DOLARIN YÜKSELMESİ BİZİ ÇOK ETKİLEMEDİ’

İlhanlar Oto Lastik firmasının yetkilisi Ali açıklamasına şöyle devam etti:

“Dövizin yükselmesi, bizim gibi Avrupa’ya çalışan firmaları çok fazla etkilemiyor. Firmamız, 2004 yılında resmi olarak kuruldu. 2009 yılında İstanbul selinde büyük bir mağduriyet yaşadık ama şu an işlerimiz iyi.

KAMYON, TIR LASTİĞİ

"Biz, kamyon lastiği, TIR lastiği, geri dönüşüm lastiklerinin kaplama işlerini yapıyoruz. Eğer doğru bir tercih yapılırsa, kaplama lastikler de kalitelidir. Nerede hangi lastiği kullanacağımız çok önemlidir. Asfaltta çalışan lastiği hafriyat yollarda kullanırsanız hiçbir randıman alamazsınız. İşlerimizde ekonomik olarak biraz durgunluk var. Ancak duyduğumuz kadarıyla Avrupa’da da bu durgunluk mevcut.”

Yorumlar