• Anasayfa
  • EKONOMİ
  • 'İçimizdeki çürük yapıları attıkça kimse önümüzde duramaz'

'İçimizdeki çürük yapıları attıkça kimse önümüzde duramaz'

MÜSİAD Genel Başkanı Kaan, "Biz bir araya geldikçe, içimizdeki çürük yapıları attığımız sürece Türkiye'nin önünde duracak hiçbir anlayış olamayacaktır iş dünyası olarak." dedi.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, Türkiye'nin, savunma sanayisi, makine, gayrimenkul, gıda, tekstil, demir-çelik, bilişim ve yazılım altyapısı gibi birçok alanda dünya ile yarışır hale geldiğini belirterek, "Bu alanlardaki kabiliyetlerimizi Arap ülkelerine yaygınlaştırmak istiyoruz." dedi.

Kaan, MÜSİAD ile Türk Arap Medya Derneği iş birliğinde MÜSİAD Genel Merkezinde düzenlenen etkinlikte, Arap gazetecilerle bir araya geldi.

Konuşmasına derneğin faaliyetlerinden ve yaygın ağından bahsederek başlayan Kaan, Türkiye'de 11 bin üyesi ve 60 bine yakın işletmesi ile yaklaşık 2 milyon kişiye istihdam sağlayan bir yapı olduklarını söyledi.

Türkiye'de 87 şubesi, yurt dışında 93 ülkede 223 farklı irtibat noktaları bulunduğunu dile getiren Kaan, Türkiye'nin en güçlü, en büyük ve en yaygın STK'sı ve küresel sermaye platformu olduklarını aktardı.

Kaan, her sektörden üyeleriyle geniş bir faaliyet alanlarının bulunduğunu kaydederek, bilişimden eğitime, enerjiden hizmete kadar 18 sektörde, geniş bir yelpazede faaliyet gösterdiklerini anlattı.

MÜSİAD olarak Türk iş insanlarını Müslüman iş adamlarıyla dünyanın 93 ülkesinde bir araya getirdiklerini belirten Kaan, Arap coğrafyasından Avustralya'ya, Güney Afrika'dan Japonya'ya kadar geniş bir yelpazede bu buluşmaları gerçekleştirdiklerini bildirdi.

Yorumlar